Dit artikel is exclusief voor abonnees
‘Een soort van koude revolutie’
Door Marco Kamphuis op 19 maart 2013
Relevante berichten


Een kerk voor het vrije woord
De Balie opende vorige week zijn deuren als gebedshuis, op grond van een heilig geloof in democratie, de rechtsstaat en de heilzame, bindende werking van cultuur. Waarom zou een cultuur- en debatcentrum zich anno 2022 geen seculiere kerk mogen noemen? We vroegen het Balie-directeur Yoeri Albrecht en Denker des Vaderlands Paul van Tongeren.


De voddenraper
Beeldende kunst prikkelt niet alleen de zintuigen, maar ook de geest. In beelddenken bespreekt een auteur tot welke filosofische reflecties een beeldend werk aanzet.


Politieke verantwoordelijk-heid
Wat beweegt ons denken? In deze rubriek verschijnen de mooiste odes van het digitale platform Bij Nader Inzien in druk.


Waarom we volgens Habermas geen riskant pokerspel met Rusland moeten spelen
In Duitsland willen voormalig pacifisten dat de regering-Scholz meer wapens levert aan Oekraïne. De Duitse filosoof Jürgen Habermas ergert zich aan hun morele verontwaardiging. Volgens Habermas-kenner René Gabriëls pleit de politiek denker voor redelijkheid in een machtsstrijd die allesbehalve redelijk is.