Jos Decorte (47), hoogleraar Wijsbegeerte aan de KU-Leuven, is dindag 2 oktober 2001 overleden. Hij werd in de stromende regen aangereden door een automobilist die hem over het hoofd had gezien.
Decorte was verbonden aan het De Wulf-Mansioncentrum voor Antieke en middeleeuwse wijsbegeerte. Hij publiceerde onder meer Waarheid als weg: beknopte geschiedenis van de middeleeuwse wijsbegeerte (1992) en De uitgelezen Plato (2000).
Een paar dagen voor zijn dood leverde hij bij de redactie van Filosofie Magazine nog een artikel aan over de middeleeuwse denker Cusanus. Decorte was jarenlang actief als lid van de Vlaamse redactieraad van Filosofie Magazine. Hij zorgde ervoor dat Filosofie Magazine op de hoogte bleef van de ontwikkelingen in de Vlaamse filosofie en schreef regelmatig artikelen. De redactie zal Jos Decorte dan ook missen. (Erno Eskens)
Jos Decorte overleden
04 oktober 2001
Relevante berichten


Als de geest je een duwtje geeft
Door inspiratie doorbreken we de status-quo en worden we beter, volgens psycholoog Ap Dijksterhuis. Inspiratie voelt goed, maar houdt een mysterieus karakter.


Ongeïnspireerd enthousiasme
Désanne van Brederode ziet veel namaak-enthousiasme. Op zoek wat enthousiasme dan wel is en wat het vermag, laat ze zich inspireren door filosoof Cornelis Verhoeven.


De literaire wetenschapsfilosoof
De Franse filosoof Michel Serres wilde de zachte wetenschappen harder maken en de harde zachter. En een contract met de natuur sluiten.


‘Soms word je geconfronteerd met een inzicht dat de wereld herschikt’
Miriam Rasch is essayist en filosoof en verbonden aan de Willem de Kooning Academie.