‘Hoe kan ik je ooit nog vertrouwen?’ vroeg een vriendin nadat ik haar in de steek gelaten had. Ik wist het niet. Ik wist niet hoe ik haar vertrouwen ooit nog kon terugwinnen en vroeg me zelfs af of ik daarvoor mijn best zou moeten doen. Bas Haring onderzoekt de voorwaarden voor vertrouwen.
Dit artikel is exclusief voor abonnees
Kan ik mezelf wel vertrouwen?
Door Bas Haring op 22 juni 2010
Relevante berichten


Een kerk voor het vrije woord
De Balie opende vorige week zijn deuren als gebedshuis, op grond van een heilig geloof in democratie, de rechtsstaat en de heilzame, bindende werking van cultuur. Waarom zou een cultuur- en debatcentrum zich anno 2022 geen seculiere kerk mogen noemen? We vroegen het Balie-directeur Yoeri Albrecht en Denker des Vaderlands Paul van Tongeren.


Coen Simon: ‘Zelfs als alles fake news is, weet ik dat ‘ik’ ben’
Ik denk, dus ik ben. Wat mij aan de bekendste oneliner uit de westerse filosofie altijd het meest treft is niet zozeer de onweerlegbare eenvoud van de redenering, maar de duizeligheid waarin je verzeild raakt als je echt meegaat in de meditaties die René Descartes (1596-1650) tot dit wereldberoemde inzicht… Read More


Marli Huijer: ‘De dood is niet iets om tegen te strijden’
In onze pogingen ons levenseinde zo veel mogelijk uit te stellen, vergeten we hoe we met de dood moeten omgaan, stelt filosoof en voormalig arts Marli Huijer. ‘Mens-zijn betekent dat ouderen plaatsmaken voor jongere generaties.’


Femke Krijger: ‘De mens is een evenwichts-kunstenaar’
Femke Krijger is onderzoeker en lichaamsgericht coach. In haar boek De evenwichtskunstenaar beschrijft ze hoe ze de wereld waarneemt nu ze langzaam doof en blind wordt.