Victory Boogie Woogie
Kunst kan iets vertellen wat een filosoof onmogelijk met woorden kan zeggen.
Abstracte schilderijen roepen namelijk werelden op die je voorheen niet kende of voor mogelijk kon houden. Normaal gesproken is ons blikveld versmald tot objecten in een driedimensionale ruimte, maar de abstracte kunst leert je anders kijken
Mondriaan was één van de grootste kijkervaring in zijn leven.
Voor mij gaat het kijken naar Mondriaan gepaard met het loslaten van ruimte en tijd, waardoor je even heel dicht bij de bron van alle dingen komt. Normaal gesproken delen we de wereld op in geïsoleerde objecten, maar de schilder laat zien dat je ook totaal op alles betrokken kunt zijn. Dat is bijna een liefdeservaring. Er zit een soort mysterieuze samenhang in de werkelijkheid.
Meer weten over Mondriaan als filosoof? Lees hier het hele interview. Of koop het e-Book Mondriaan filosoof van Jan Bor.
